RC modely

Od roku 2012 jsem se začal věnovat RC modelům. Jako první model byl RC auto HPI  Firestorm Flux. Velmi odolný a dravý model v měřítku 1:10. 

Dalším modelem bylo Toro 900 pořízené v roce 2013. Obratné, divoké ale také velmi hodné a klidné samokřídlo, ideální pro začatečníka.

Multiplex Funcub dorazil půl roku po Toru, někdy začátkem roku 2014. Funcub je univerzální klidný hornoplošník pro klidné létání, zkušení piloti s ním dokáží zalítat i složitou akrobacii. Hodí se i pro vlékání větroňů. Šel do světa a místo něj přibylo akrobatické SU 29MM.

Na popud pilotů z RC-Rebels jsem pořídil další letadlo, a tím bylo P51 Mustang – EPA, kombatový specíál pro vzdušné souboje. 

Deskový akrobatický 3D model ZOOM 4D s rozpětím 900mm byl osazen LED páskami pro noční lety. Při jednom letu selhala technika a šel vrtulí do země. Nemělo smysl jej opravovat tak šel na odpočinek a vnitřnosti posloužily pro další model – Crack YAK. 

K Firestormovi přibyla Nitro Trophy Truggy 1:10 od HPI.

Modely ovládám vysílačkou Turnigy 9XR s modulem ORANGE 2.4Ghz (kompatibilní s příjmačí Spektrum) a českým firmware OPENTX CZ. Plně programovatelná souprava, spoustu funkcí, v češtině, napájení zajišťuje 3S lipol. Lítám MÓD 2!

 

Komentáře jsou uzavřeny.